… Ve Cumhuriyet’in Sonu

Haziran 6, 2008 | | 3 Yorum yapılmış

Dün ANayasa mahkemesi türban hakkında kararını verdi. Medyada da bir kaç isim haricinde çoğunluğun tepkisine mağruz kaldı. Kendilerini Genç Siviller olarak bildiğimiz topluluk bugün eylem yapmışlar, “… Ve Cumhuriyet’in Sonu” diyerek bir basın toplantısı düzenlemişler.

Bir dahaki seçimlerde oyumu Anayasa Mahkemesine atacağım. Geçen seçimlerde oy pusulasında gözümden kaçmış. Görseydim mutlaka onlara oy atardım. Seçtiğimiz ‘411’ kişinin imzasını ‘9’ kişnin imzası silip geçiyor. İşte GÜÇ buna denir.

Bu karar CHP’ye yaradı. Aslında bu karar CHP’yi türban bakımından, laiklik bakımından değil de telekulak bakımından kurtardı. Sayın SAV’ın unutkanlığından (başkaları teknolojiyi kullanamamasından diyor), konuşmanın gazetelere yayınlanmasını ve ardından CHP’nin yağ gibi üstte çıkmaya çalıştığını gördük. Millet bir özür beklerken, onlar daha çok üstte çıkmaya çalıştı, gündemi değiştirmek için telekulak krizi dedi. Gündem değişmedi. Herkes CHP’nin üstüne yürüdü. Gittiği şehirlerde hiç görmediği, beklemediği protestolarla karşılaşan CHP adına gündemi Anayasa Mahkemesi değiştirdi. CHP’yi bir çıkmazdan kurtardı sayılabilir.

Anayasa Mahkemesi yakında yeni bir karar alacak, AKP kapatılması davasını karara bağlayacak. Bunun anlamı da; Türkiye’deki “28 milyon” kişinin ‘EVET’ mührünü “11” kişinin iptal etmesi anlamına geliyor. Belki bu son dediğimizde yanılıyor olabiliriz. Fakat şu an gözüken o ki bu karar ile AKP hükümetine atılan suçlamalar doğrulanmış oldu.

Yakında neler olacak hep beraber göreceğiz. Genç Sivillerin bildirisini okumak için tıklayın.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • cumhuriyet ve laiklik???
 • Bayram mesajı
 • Zaman gazetesi yeni reklamı
 • KAYITSIZLIK KAYIT-SIZLIK
 • Canlı Kaza ve 112 Acil Servis
 • Comments (3)

   

  1. ahmet islamoğlu dedi ki:

   bu karar maalesef ülkeyi bölmek isteyenlere, ayrılıkçılara, kavga çıkarmak için bahane arayanlara yaradı.12 eylül 1980 öncesi Türkiyede laiklik yokmuydu? Türban yasağı bu tarihte başladı çünkü. Benim 12 yaşında kızım var. inancından dolayı kapanmak isterse,tercih yapmak zorunda mı kalacak?
   1- Başını açacak okula gidecek, ilim öğrenmeye çalışacak
   2- Allahın emrini yerine getirecek. ve kendini Yaratanın rızasına uygun hareket edecek.
   ama,bu saçmalık düzelmez ise, hep birilerine karşı kin ve nefret duyacak. okuma özgürlüğünü, inanç özgürlüğünü elinden lanlara karşı..
   ve bu düşüncesinde yalnız olmayacak.ben kınalı kuzumun üzülmesine dayanamam.
   Allah cc Yaratandır,Rahmandır,Rahimdir.
   Aynı zamanda KAHHAR dır.
   Allah cc engüzel VEKİLdir.

  2. serkan dedi ki:

   bu karar meclisin feshi anlamınamına geliyor sanırım meclisin cıkardıgı hic bir kanunun hükmü yok sanırım ayrıca bu olay chp ye aagır bir darbe vurur sanırım

  3. Pardus007 dedi ki:

   İlkokulda ve ortaokulda bana TBMM ile ilgili öğretilenlerin hepsi yalan oldu.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi