Lost Sezon 5 tüm hızıyla sorularla devam ediyor

Mart 1, 2009 | | 3 Yorum yapılmış

Lost dizisinin bir bağımlısı olarak sezon 5’i izlemeye başladım. 3 gün gibi süre içinde 7 bölümü bitirdim. Arkadaşlar bu sezonda ada ile ilgili bazı sırları açıklamışlar fakat, soru işaretleri devam ediyor. Ölenler diriliyor, insanlar ortadan kayboluyor gibi fazla anlatmayacağım içeriği. Ada’nın sırrı zaman ile ilgili. Bu sezon iki aktif oyuncu göze çarpıyor. ILANNA ve CEASEAR karakterlerinin kime hizmet edeceği merak konusu. İşte o ikinin resimleri. WANTED!!!

Bu resimdekileri daha önceki bölümlerde görmüş gibiyim ya da bana öle geliyor :) Lost bölümlerini geriden takip edenler bu ikiliyi flashback (geçmiş anılarda) görürlerse beni bilgilendirsinler :) İki karakter için koskoca 4 sezon izlenmez değil mi :)

Bu sezonda zaman kavramını ve yıllarca tartışılan zamanda yolculuk paradokslara yol açar kavramını farklı görüş açılarıyla değerlendireceğiz sanırım.

Paradoksları daha iyi değerlendirmeniz için sizi zaman makinesi oyununa alalım.

Basit oyunlar- Zaman Makinası

Bu oyunu çözünce ve ilerlemeye başlayınca LOST sezon 5 ile ilgili bazı düşünceler ister istemez oluşuyor. Bazı forum sitelerinde yüzlerce teori şimdiden yazıldı. Benim en çok güldüğüm teori ise sezon 5’in finali hakkındaki yorum.

Sezon 5 finali şöyle gelişir. Kahramanlar, kabus ile yataklarından kalkar. Sabah olmuştur ve tüm kahramanlar işlerine giderler. Hepsi aynı yerde çalışıyordur : DHARMA teknolojik yapı malzemeleri. Firma reklam filmi çekecektir. Çalışanları arasında yarışma düzenlemiştir ve kazanan firmanın %25 hisselerini hediye olarak alacaktır. Bu hediyeyi kafaya takan kahramanımız dün gece kabus olarak gördüğü rüyayı anlatmaya başlar. O an anlıyoruz ki bu 5 sezonda bir rüyaymış :)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Lost sezon 4 Bölüm 9 ‘da Türkçe Diyalog
 • The Lost
 • Msn Messenger Çevrimdışı Görünme Sorunsalı
 • Konak Dersleri
 • Google Analytics Geri Döndü
 • Comments (3)

   

  1. Ceyhun dedi ki:

   galactica var başımda ona gidiyor kota :D lostun dvdsini alırım artık :S

  2. TEAkolik dedi ki:

   Açıkcası izledim ve sonunda şok oldum diyebilirim. Özellliklede Lock ‘u ateşin başında karşımda görünce…

  3. Mehmet dedi ki:

   İlk gördüğümde, gerçekmiş gibi “o da nesi” diyerek bir ses çıkardım. Sonrasında film icabı olduğunu anımsadım ve buna nasıl bir kılıf uyduracaklar diyerek hâlâ düşünüyorum :)

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi