Msn Messenger Hata Veriyor | Alternatif Programlar

Eylül 17, 2009 | | 1 Yorum yapılmış

Şu son günlerde windows live messenger kullanıcıları durmadan hata mesajları ile karşılaşıyor ya da güncelleme yapması bekleniyor.  Meşhur msn virüsleri eski sürümleri etkisi altına aldığı için buna çare olarak kullanıcıların eski sürüm msn kullanmaları istenmiyor. Bu yüzden önceki sürüm msn kullananların başı dertte. Güncelleme yaparsanız yaklaşık 50 Mb. kadar download etmelisiniz. Ya da alternatif bir program kullanmalısınız. Mirosoft live messenger’ın yeni sürümleri fazla RAM kullanarak bilgisayarın yavaşlamasına neden oluyor bu da bir gerçek. Bilgisayarınız son model bir bilgisayar değilse bu yavaşlamayı kesinlikle hissedeceksinizdir.

Bu yüzden alternatif program kullanmanızı öneririm. Ben şahsen biaz sonra bahsedeceğimiz Digsby programını kullanıyorum.

Windows live messenger virüs yazarların gözdesi olduğundan aşağıdaki alternatif programları kullanmanız sizi virüslerden bir nebze koruyacaktır.

1 – Digsby, bu program ile birden çok msn hesabını aynı anda tek program ile açabilrisiniz. aynı zamanda facebook, twitter gibi uygulamarı da aynı arayüzden takip edebilirsiniz. Öncelikle Digsby üzerinden bir hesap açarak diğer hesaplarınızı eklemelisiniz. Oldukça kullanışlı bir program.

Digsby Sitesi: http://www.digsby.com

2- Amsn, bu program kullanılan msn messenger’a oldukça çok benziyor. Türkçe desteği var. Aynı anda istediğiniz kadar kopyasını çalıştırabilirsiniz. İstediğiniz kadar titreşim gönderebilirsiniz.

Amsn Sitesi: http://www.amsn-project.net

3- Adium, Oldukça güzel bir uygulama. Bir çok mesajlaşma programını tek arayüzden üzerinden kullanabilirsiniz.

Adium Sitesi: http://adium.im

4- Mercury, Java ile hazırlanmış neredeyde her platformda çalışabilen başka bir program. Mobil üzerinde de denemek lazım :)

Mercury Sitesi: http://mercury.im

Gelelim son ve orjinal Windows live messenger programına. Öncelikle yukarıdaki programları da denemenizi öneririm. Eğer kullandığınız msn ile hata alıyorsanız yeni versiyonu kurmanız gerekiyor.

Windows live messenger download adresi: http://download.live.com/messenger

Program kullanmak için ille program mı kullanacağız? Aslında programa ihtiyacınız yok :) Tüm programlara karşı bir de web messenger alternatifiniz var.

Onu da buradaki adresten deneyebilirsiniz: http://webmessenger.msn.com

Hatasız günler dileriz :)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Baş Belası MSN Messenger
 • Windows Düşmanı mıyım?
 • Msn Messenger Çevrimdışı Görünme Sorunsalı
 • Yazılım Geliştirirken Kara Kutu Kullanmak
 • PDF Dosyası Nedir? | Nasıl Açılır? | Nasıl Yapılır?
 • Comments (1)

   

  1. Ceyhun Alyeşil dedi ki:

   Pidgin kullanıyorum gayet güzel bir program.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi