Mutlu ol ! Bu bir emirdir !

Mart 13, 2008 | | 3 Yorum yapılmış

Bu video aslında bir çok şeyi anlatıyor… Yoruma gerek yok .

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Yorumlara Cevap
 • Bağış yapmak isteyenler buradan
 • CERN (Büyük Hadron Çarpıştırıcısı) deneyi yarın başlıyor
 • 23 Nisan
 • Mim / Neremi neremi
 • Comments (3)

   

  1. ahmet islamoğlu dedi ki:

   muhterem kardeşim. her zamanki gibi çok güzel yazıların var.sinan çetin in videosunu siteme farklı yerlerden koydum. ama “embed” hep silindi.senin koyduğun adres kodlarını bana ulaştırabilirmisin??
   çok sağolasın:)

  2. Ekrem dedi ki:

   Merhabalar, sitenizi fırsat buldukça ziyaret ediyorum. Ancak bu videoyu sizin sitenize yakıştıramadım. Ben Türk dili ve Edebiyatı öğretmeniyim ve Tarih bölümünde yüksek lisans yaptım. Bu olay tamamen çarpıtılmış ve alttan alta Atatürk’ü küçük düşürmeye çalışan bir senaryodur ve ne yazık ki Sinan Çetin de bu acı olaya alet olmuştur. Bu video ilk yayımlandığında hemen CNN Türk’ü aradım ve bu yayın için hemen halktan özür dilemelerini istedim. Ayrıca ertesi gün bu video için davalar açıldı. Çünkü tamamen çarpıtılmış bir şeydir. Neden diyeceksiniz, benim Yüksek Lisans tezim bu konu ile ilgilidir. “Atatürk Dönemi Batılılaşma” ve bu olayı yakından biliyorum. Yasa şu: Gazinolarda Türk musikisi yanında Batılı müzik tarzına da yer verilmesi Türk halkının Batılılaşmasını olumlu yönde etkileyecektir ve Batıyı daha yakından tanıyarak modernleşme süreci daha da hızlanacaktır.”

   Madde bu şekilde olmasına rağmen o dönemin bağnaz ve geri kafalı insanları bunu Atatürk’ün aleyhinde kullanmış; buna rağmen dünya gazeteleri de bu yasayı “En Büyük Kültür Devrimi Atağı” olarak manşetlere taşımıştır. Günümüzde de kendini aydın sanan ama aydın olmakla alakası olmayan bazı kişiler o dönemin bağnaz insanlarının görüşüne göre Atatürk karşıtlığı yapmaya çalışmaktadır. Videonun genel anlamına bakarsanız ve sonunda akan yazıyı okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Atatürk zorba bir kişi olarak empoze edilmeye çalışılmaktadır ve bu sinsice yapılmaktadır; ancak ben ve benim gibi Türk dili ve Edebiyatı öğretmenleri ya da “Anlam Bilimi”nde akademik eğitim gören insanların gözünden kaçamayacak bir nüans vardır. Ve bu nüans Atatürk yıpratılmaya çalışılıyor!!!

   Şimdi sizden beklentim şudur: Eğer gerçekten Atatürk’ü seviyorsanız ve onun saygınlığına saygı duyuyorsanız derhal bu videoyu kaldırın ve ziyareçilerinizden özür dileyin bu videoyu yayımladığınız için; hayır ben bu videoyu onaylıyorum bağnazların oyununa alet oluyorum diyorsanız diyebileceğim bir şey yok..!

   Saygılarımla…

  3. […] Mutlu ol ! Bu bir emirdir ! […]

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi