Neden Blogluyorum? (mim)

Mart 24, 2009 | | 8 Yorum yapılmış

Devador sağolsun bize cevaplaması güç bir soru sormuş. 10 puan değerinde uzmanlık sorusu Neden blogluyorum?

Efem, ilk başlarda reklam gelirlerinden zengin olma hevesi ile başlayan bu site daha sonraları sanal arkadaşlıkların kurulduğu bir yer olmaya başladı. Dikkat ettiyseniz siteden çoğu reklamı kaldırdım :)  Şimdilerde ise, yoğun iş günü sonunda dışarıya çıkamamanın verdiği psikolojik bunalımı üzerimden atmak diyebilirim.  Bu duyguların birleşimine stres deniliyor sanırım. Ben yazıyorum, okuyan birileri var ve bana cevap veriyorlar. Bu işin en güzel tarafı. Okuyan ve cevap yazan bireyleri  belki yüzyüze görmedim  fakat yazdıkları yorumlarla fikir alış-verişleriyle farklı bir ortam oluşuyor.

Şahsen maçtan, siyasetten, magazinden hoşlanmayan biri olarak bu ortamda daha çok teknoloji ile ilgili fikir alış-verişleri ufkumu genişletiyor diyebilirim. Örnek vermek gerekirse Teakolik donanım ile ilgili bilgiler verirken, Devador yazılım ile ilgili tecrübelerini aktarıyor. Javaci kız daha çok özgür yazılım hakkında yazıyor, Güneşin Tam içinde ise sanatsal eserleri bizimle paylaşıyor.  Bu saydıklarım gibi değerli bilgilerini paylaşan bir çok blog var. Ben daha çok kafama ne eserse onu yazıyorum.

Gazetelerdeki köşe yazarları para için yazıyor olabilir fakat, inanın ki olumlu ya da olumsuz şekilde görüşlerinize  cevap veren birilerinin olması paradan daha değerli oluyor.  Yazıyı çok fazla uzatmamak gerek .

Neden mi blogluyorum?

Özetle, beni adam yerine koyarak yazdıklarımı okuyan ve görüş bildiren arkadaşlar olduğu için.

Bu 10 puan değerindeki uzmanlık sorusunu biz de başka arkadaşlara göndereceğiz,

Gerçi bu mimi çok uzun süredir başka bloglarda görüyordum fakat, bize yeni uğradı. Gönderdiğim arkadaşlardan daha önce cevaplayan varsa en azından linki yazarlarsa hepimiz okuruz ;)

Teakolik ; bu mim sana uğradı mı hatırlayamıyorum fakat arşivinde bulamadım ;)

Süleyman Sönmez; (Bu aralar yazıları seyrekleşti, yaşıyor mu ?)

Codeluu; son toplantıdan sonra yazı yazdığını hatırladık ;)

Çağdaş Kaval; TRT2’de bilişim rüzgarı sunucularından. Bloğunda da hep teknolojik yazıyorsun, biraz kişisel olsun mim ile ;)

Esra Yücer ; Hemşire adayımız…

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Uzayda Yaşam
 • Yerli Malı Yurdun Malı
 • Balık Keyfine de Gen karıştı
 • Kadın – Erkek Eşitliği
 • Neden Beyin Göçü Var?
 • Comments (8)

   

  1. Ceyhun dedi ki:

   çok güzel bir cevap olmuş :) ben bir süre adsense koymuştum eski blogada 2 yılda 2 kere tıklanmadı hehe

  2. Javacikiz dedi ki:

   Aslında biz de kafamıza göre yazıyoruz :) İnsanın ilgi alanı neye yöneli,yorsa yazıları ona kayıyor. Mim’e cevap için ben de teşekkür ederim.

   Daha çok yazmanız dileğiyle..

  3. esraycr dedi ki:

   Dediğin gibi Mehmet, yazılanların değer görmesi iyi ya da kötü eleştirilmesi insanın hoşuna gidiyor.Şahsen, internete girince önce tadıkların bloglarına göz atıyorum.Onların yazdığı yazıları okumak onların hayatta olduğunu bilmek hoşuma gidiyor.Bir nevi hal hatır sorma işini yorum göndererek yapıyor gibi hissediyorum kendimi :) Bana gelen yorumları da özenle okuyup cevaplıyorum.Cevap vermediğim yorum olmayacak :):)Ne para ne pul beklentim var :) İlerde çocuğuma annenizin marifeti bu blog desem yeterli benim için :D :D :D Tamamen duygusal yani :) Son vizem yarın bitiyor inşallah benim bloga hemen yazı yazıcam,sahipsiz kaldı :D

  4. […] arkadaşlar Mehmet arkadaşım ve  Serkan Cura arkadaşım geçenlerde bir mim göndermişti. Mim konusunu neden blogluyorum olarak bildirmiş.  Açıkcası bir süredir bu sorunun cevabını yazmak […]

  5. TEAkolik dedi ki:

   Kusura bakma dostum gözümden kaçmış olsa gerek ama bir taşla 2 kuş misali bir yazı oldu benimki :)

  6. […] Cumartesi günü bakabildim. Gazanya da dün gece sağolsun 12.15 gibi mail atmış, hadi artık Mim tarihe karışacak yaz diye. Ah bi bilse ben o saatlerde hala çalışmaktaydım :(( Konuyu fazla […]

  7. Çağdaş KAVAL dedi ki:

   Selamlar;
   Bundan 1 ay kadar önce neden bloglar bu kadar favori oldu sorusuna yanıt aramıştık. Bence en önemli nedenli wordpress,live spaces vb çözümlerin kolayca kurulabilmesi ve neredeyse 5-10 dakikada herkesin bir web sitesine-bloga sahip olabilmesi.
   2. nedeni de herkesin söyleyecek bir sözü, hayalleri,isyanı kısacası haykırmak istediği duyguları var ve bunları daha çok kişiyle paylaşmak istiyor. 3. nedeniyse inkar edilmez bir gerçek var. Her birey farklı şekillerde kendi pazarlamasını yapmak ister.Yanlış anlaşılmasın pazarlama derken, her birey daha çok kişi tarafından tanınmak ister ve bu isteğin karşılanabileceği en büyük yayın alanı internet ve bloglar.

   Kısaca paylaşmaya çalıştım :) Umarım sıkmamışımdır.
   Saygılarımla
   G.Çağdaş KAVAL

  8. Mehmet dedi ki:

   Arkadaşlar,
   Katımlarınız ve değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Bu haftasonu sınavım olduğundan fazla aktif değilim :(

   Fakat, dönüşüm muhteşem olacak :)

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi