Ortalık Spam Kaynıyor

Mart 25, 2007 | | 2 Yorum yapılmış

Yahooda haber okuduydum. internet dünyası spam kaynıyor diye…. sadece internet dünyası mı? Gelin size bizim memleketi anlatayım. Gerçek yaşamdan…

Sabah büroya gidiyorum. Büromuz bir işhanında 3. katta. Girişte posta kutusu var. Her girişte posta kutuma bakıyorum. İçi reklamlarla doluu. Tabiri caizse spam :) Hepsini alıp, çöp kutusuna atıyorum. Acil bir işim oluyor, gün içinde çıkmam gerekiyor. Posta kutusu gözüme takılıyor yine spam gelmiş. Onları da atıyorum. Geri döndüğümde yine spam… Süzgeç yok ki, engelleyeyim.

Evet, e-postalar için süzgeçler var bir nevi spamları engelliyorlar da. şimdi googledan başka bir atak bekliyoruz. Gerçek posta kutularındaki spamlarıda da engelleyecek bir süzgeç bekliyoruz :)

Web sitelerinde var olan başka bir spam tekniği ise, bir konu araştırıyorsun. Şurada var olduğunu iddaa eden başka bir site hemen sizi yönlendiriyor. Yönlendirmeye gittiğinizde ise, reklamlardan bol bir şey yok. konu ile alakalı ise hiçbir şey yok… Allah’tan işlek caddeler üzerinde, adres ararken hazır bekleyen. Ne olursa olursa sizi başka yerlere yönlendiren kişiler hazır beklemiyor. En azından benim bulunduğum şehirde yok şimdilik… :)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Acil yardım çağrısı ARh – trombosit ihtiyacı
 • Ben de buradayım – mim
 • Comments (2)

   

  1. özgür dedi ki:

   ben lise 3 öğrencisiyim.dersaneye yazıldım.öss ye hazırlanıyom çok zor ama ne yapacan işte hayat.inşaallah son sınıfta sıkı bir çalışmayla istediğim üniversiteye yerleşirim.allah nasip eder inşaallah.(çukurova üni.pdr. inşaallah)))

  2. gazanya dedi ki:

   Ö–zgür, hoşgeldin. tanıştığıma memnun oldum. Sitelerin için yardım edebilirim ;)

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi