Pardus IDEF ’07 de

Mayıs 22, 2007 | | 2 Yorum yapılmış

Ulusal işletim sistemi Pardus 2007, IDEF ’07 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na katılıyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) himayesinde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen fuar, 22-25 Mayıs 2007 tarihlerinde 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda yer alacak. Fuar ziyaretçileri TÜBİTAK UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü) standında Pardus kurulu bilgisayarları inceleyebilecek ve gün boyu düzenlenecek seminerlerde kurulum ve kullanım konusunda bilgilendirilecek.

2003 yılı başında özellikle ulusal güvenlik ve teknolojik bağımsızlık bağlamında duyulan gereksinim üzerine, Başbakanlık tarafından TÜBİTAK UEKAE’nin görevlendirilmesi ile başlayan Pardus Projesi, ilk kez savunma kurumları ve sanayi aktörleri ile aynı platformda yer alıyor.

Pardus, 2004 yılı sonlarında şekillenen stratejik plan doğrultusunda, öncelikle masaüstü kullanıcısının temel gereksinimlerini karşılayacak şekilde genel kullanıma dönük masaüstü dağıtımını yayımladı. Ö–zellikle son kararlı sürümü Pardus 2007’nin yayımlanması ile kurumsal pazarda da ilgi toplayan Pardus, MSB Askeralma Dairesi (ASAL) ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından kullanılmaya başlıyor.

Pardus... Ö–zgürlük İçin...

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Pardus
 • Pardus 2008.2 Beta İndir
 • Pardus 2007.2 Caracal caracal Yayında
 • Özgürlük için Pardus
 • WordPress erişim engellenmiş fakat…
 • Comments (2)

   

  1. ibrahim yurt dedi ki:

   pardus 2007 4 aydır kullanıyorum çok güzel harika
   özgürlük için pardus
   windows a mahkum değilim
   özgürlük için pardus.

  2. gazanya dedi ki:

   Haklısın. windowsa bağlı kalmadan bilgisayar kullanmanın keyfini ben de çıkartıyorum. Pardus, bir çok projeye el atıyor ve sorunsuz çalışıyor. Geliştiren arkadaşlardan ve destek olan tüm arkadaşlara da teşekkür ediyoruz. Çok fazla katkımız olmasa da kendi çapımızda, bloğumuzda destek veriyor ve herkese öneriyoruz.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi