Setbaşı Prestige ile AROG keyfi

Ocak 2, 2009 | | 3 Yorum yapılmış

Akşamüstü, hava biras karla karışık yağmurlu ve de yerler hafiften kar tutmuş vaziyette heykel civarlarında yürürken sinemaya girmeye karar verdim.  Sinemada ise AROG filmini seçtim. Onlarca olumsuz eleştirilere karşı neden AROG’u seçtiğimi ben de bilmiyorum. Sanırım “AROG” anahtar kelimesi ile siteye gelen ziyaretçi sayısı beni cezbetti. Film başlıyor dediler girdik sinemaya.

Setbaşı Prestige sinemalarına hiç yakıştıramadım. Salon soğuk, dışarısı ile farkı yok neredeyse. Tek fark dışarıda esen rüzgar var, içeride o yok. O soğukta Cem Yılmaz’ın esprileri de soğuk geldi. Yarıda çıkacaktım da verdiğim paraya acıdım sonuna kadar izledim.

Film içerisinde normal şartlarda tutulan oscarlı filmlere gönderme yapılmış. Bizim eski Türk filmlerini unutmamak lazım. Film içerisinde gerçekten güzel espriler ve espiri karışımı günlük yaşantımıza göndermeler de var. Film her ne kadar komedi olarak geçse de fazla güldürmüyor. Belki bu Setbaşı Prestige sinemalasındaki soğuk havadan olabilir.

Cem Yılmaz , AROG filmi ile önceki GORA filmi eleştirilerine de film içinde “Küfür yok, çocuklar etkileniyor” diyerekten gönderme yapmış :)  Bu bana “-Memati, şiddet yok” diyerek eleştirilere gönderme yapan Kurtlar Vadisi Pusu’yu hatırlattı.

Cem Yılmaz’ın gösterilerini ve filmlerini küfürle yapıyor diyenleri eleştirmek lazım. Recep İvedik 2 fragramında herkes gülüyordu. Fragmanda bel atlı espriler, argo kelimeler geçiyor biliyorsunuz. Bu da film yapımcılarının iştahını kabartıyor. Gülme talebi bel altı esprilere olduğuna göre arz da o yönde gelişiyor. Arog filminde her ne kadar  bel altı espri olmasa da dolaylı yönlerden mevcut ve genelde bu kısımlarda kahkaha kopuyor.

Cem Yılmaz bu filmine gerçekten emek harcamış, espiri düzeyini biras yüksek tutmuş. Genel kültürü zayıf olan birisinin çoğu esprileri anlayamacağı türden.  Fakat, bir dahaki filminde tüm eleştirilere rağmen esprilerinde belatına ineceğini tahmin ediyorum. Çünkü, bir çok komedi filmi bu yüzden komik bulunuyor ve tutuluyor.

Bu arada bir gece sahnesinde havada uçak gördüm sanki, ya da bana öyle geldi :)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • AROG internette tıkla izle
 • Yahşi Batı Kendini Göstermeye Başladı – Fragman
 • Evde İngilizce Öğrenme Keyfi
 • Comments (3)

   

  1. JunkChorn dedi ki:

   o uçağı bizim arkadaşta görmüş yada başka bişeydir benimde izlemem lazım :)

  2. Ahmet islamoğlu dedi ki:

   Senin bu yazıların resmen, kısa hikaye türünde olmaya başladı.Gittikçede tatlanıyor.bir sonraki maceranı beklemeye başladım:) (setbaşı prestige sinamasınıda kınıyorum.kardeşimin üşümesine sebep olmuş)

  3. gazanya dedi ki:

   Ahmet abi yorumunu gördüğüme sevindim :) Ne yapacan, yazdıkça tecrübe ediniyoruz :)

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi