ShowTV Hologramı Biz de Yedik !….

Kasım 9, 2008 | | 3 Yorum yapılmış

Amerika CNN televizyonunun canlı yayında yaptığı uygulamayı tüm dünya hayranlıkla izledi. Neden mi?

35 adet farklı yerlerden çekim yapan yüksek çözünürlükteki 35 adet HD kamera ile görüntüsünü 3 boyutlu olarak bir boşluğa yansıttılar. Bizim projeksiyon cihazları duvara yansıtır bilirsiniz.

Yani, CNN televizyonundaki adam boşluğa karşı konuşsa da orada gerçek olmayan gerçeğe yakın bir görüntü ile görüntüyü bizzat görerek konuşuyordu.

Show TV de haberlerinde ALi Kırca’nın karşısına spikerini aynı şekilde getirdiğini iddia etmiş. (via) İddia etmiş diyorum çünkü, yıllardan beri havadurumu spikerlerinde yaptıkları görüntü oyununu, Cüneyt Arkının filmlerindeki uçurumlardan düşürülen oyuncak arabalar misali sadece ekranlara yansıtıp Ali Kırca’yı da boşluğa karşı konuşturup bize bu teknolojiyi 48 saatte çözdük diye yutturmaya çalıştırmışlar.

Size diyeceğim basit bir grafik oyunu. 48 saat uğraştık diyerek kendilerinin ne kadar teknolojiden uzak durduklarını da itiraf etmişler bana göre. Bu görüntü oyununu bilgisayar programları ile 14 – 15 yaşlarındaki kişiler zaten şaka amaçlı yapıyorlar. Photoshop ile resim oynama olaylarına zaten girmiyorum :)

Buyrun size Show TV’nin ışınlaması:

Buyrun size Hava Durumu spikerlerinin ışınlanması;

Show Tv ve grafinin yaptıkları görüntü oyunu tamamen aynı :)

Buyrun bu da CNN’deki ışınlama.

Aslında ışınlama demek yalnış olur. 3 boyutlu hologram diyorlar bunun adına. Genelde geleceği anlatan filmlerde, ekran yerine bu şekilde 3 boyutlu hologramlar ile iletişimin olacağı anlatılmakta…

Ali Kırca e Show TV ekibine hitaben şu kelimelerle yazıma son veriyorum;

“14 – 15 yaşlarındaki çoluk çocuğun şaka amaçlı yaptığı bu görüntü oyunlarını BİZ de YEDİK !…. Bu yemeğin tatlısını ne zaman yiyeceğiz :)”

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • HKC PDA geliyor. Sanırım Kopya HTC PDA
 • Comments (3)

   

  1. aylin and kaka' dedi ki:

   show tv kesinlikle insanları kandırıyor.zaten onların yaptığının hologram olduğunu düşünen insanlara inanamıyorum..
   türkiye’deki yayıncılığında ne kadar gelişmiş olduğu görülüyor.adamlar 10 yıldır bu teknoloji için uğraşıyoruz diyor.show tv 48 saatte bulduk diyor.LAFF işte..

  2. ilayda solmaz dedi ki:

   bizler okulca peter pan filmini aşırı çok seviyoruz ama hiç bir yerde izleyemiyoruz arkadaşlarla birlikte show tv de yayınlanmasını çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook istiyoruz SiZlErİ çOoOoOoOoOoOoOoK sEvİyOrUz birde artur ve minimoylar yayınlansın ÖPTÜKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

  3. ilayda solmaz dedi ki:

   acun ilıcalıyı aşırı çooooooook seviyoruz

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi