Takke Operasyonu

Ocak 22, 2008 | | 2 Yorum yapılmış

Milliyetin haberine göre:
Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi olan ‘http://mersin.meb.gov.tr’ adresli sitenin Hizmet İçi Eğitim bölümünde yer alan hareketli logoda, kravatlı, başında takke bulunan öğretmenin, küçük kız çocuğuna okumayı öğretirken elinin Arapça kitap okur gibi sağdan sola doğru hareket ettirmesi dikkat çekince, geceyarısı kaldırıldı.

Güzel memleketimde böyle şeyler de oluyor. Bir gif animasyondan bile çok büyük olaylar çıkartıyorlar. Üzüldüğüm nokta bu haberler değil de bu haberleri okuyarak buradaki gibi ciddiye alıp tavır alan insanlarımız. Haberin yalan yanlış olma ihtimalini bırak da ufacık bir mevzuuda bile araştırma yapmadan karar ve yorum yapmalarına çok üzülüyorum. Gazete birine çamur atsa saldırın dese. İnsanımız inanacak ve iç çatışma çıkaracak. Bunu da devlet adına yaptığını sanacak. Ben buna üzülüyorum.

Sanırım bu ülkede bazı düşmanlıklardan çok (bazıları din düşmanlığı da diyebiliyor) buradaki gibi “bilmeden bilgi sahibi” olmak.

Bu animasyon için Nahnu şöyle bir yorum yapmış:

Kaynak kodları arasında file:///F:/BELGELERiM/web%20tasarımı/kurs… filan diye giden kodlar olan trişkadan bir web sitesinden bahsediyoruz. Ve tantanası yapılan resmin büyük hali bakın yan tarafta. Şüphesiz ki kendisi bir 3D Clipart. Hani şu CHIP’in, PC Net’in CDlerinden 3000 tanesi konularına göre istiflenmiş şekilde çıkan resimler. Şüphesiz ki ayaktaki adam bir afro arkadaş, ve şüphesiz ki saçının önünü düz geçmiş bu resmi modelleyen.

Sanırım bu ülkeyi gerçekten biriler tehdit ediyor. bu da insanlara tarafsız haber veriyoruz diyerek, insanları istedikleri gibi yönlendiren haberciler olsa gerek.

Haber burada
Nahnu’nun bununla ilgili yazıkları burada

.

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

 • Benzer yazı yok
 • Comments (2)

   

  1. Talha Can dedi ki:

   Gaz sancısı bunlar biraz:)
   Ahmet Turan Alkan bugün kaleme almış bunu:
   http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=641445
   muhabbetle…

  2. ahmet islamoğlu dedi ki:

   birileri birşeyler karıştırmaya kalkıyor.insanları birbirine düşürme planları. bugüne kadar yanyana olduğumuz arkadaşlaruımızla karşı karşıya mı geleceğiz.Bu oyuna gelmeyeceğiz.palavra haber bunlar. sahte medyayı kınıyorum.

  Leave a Reply

  CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi