Yorumlara Cevap

Mart 28, 2008 | | İlk Yorumu Yazın

Bilindiği üzere youtube kısa bir süre önce erişim engellendi, dün de erişim engeli kaldırıldı. Mağlümunuz, Atatürk’e karşı hakaret içerikli videolardan ötürü erişim engellenmişti. Ö–ncelikle, hiçbir suretle her kim olusa olsun, inancına, değer verdiği kişi ya da şeylere ve dahi kişisel haklara karşı yapılan her türlü hakarete karşıyım ve bunların suç olması kanaatindeyim…

Fakat; açıkça hakaret içerikli olmayıp, kişiler tarafından farklı yorumlanan yayınlara da sansürle değil, yasakla değil, eğitimle karşı gelinmelidir. Şöyle ki;

Buradaki yayınladığım video için 1 hafta önce bir yorum geldi. Bu videonun, Atatürk yıpratılmaya çalışılıyor gerekçesiyle kaldırılmasını istemiş.

Bu videodan, benim algıladığım da; Bazı kesimlerin kanunları istediği yorumlarıp, halk üzerinde istediği gibi baskı kurmasını anlatmaya çalışmış.

Günümüzdeki, Laiklik kavramını bile istedikleri gibi yorumlayıp, insanlar üzerinde baslı kurmaya çalışanlar yok mu? Müslümanlık kavramını istediği gibi yorumlayıp, halk üzerinde baskı kurmak isteyen yok mu? Hukuk kavramını da istediği gibi yorumlayıp, halk üzerinde baskı kurmak isteyen yok mu? Günümüzdeki yaşanan baskıların, geçmişteki versiyonlarında sadece silah kullanılıyormuş. Bunu anlatan bir video olarak düşünüyorum.

Ben şahsen, Atatürk’e karşı tavır alan bir video olarak değerlendirmiyor ve bu tür olayların insanların bakış açısından kaynaklandığını sanıyorum.

Bu yorum farklılıklarından ötürü videoyu kaldırmak yerine, ince nüansı yakalayarak hakaret içerikli gerekçesiyle kaldırılmasını isteyen bilgili arkadaşlar kaynaklarıyla bir makale hazırlayıp, gönderirlerse hiç çekinmeden o makaleleri yayınlarız.

Böylece, farklı anlaşılmaması için insanları da bilgilendirmiş oluruz. Sansürle değil, eğitimle bir yere gitmiş oluruz…

Bir kaç yazımdan ötürü bazı kişisel yönlerim merak ediliyormuş, onları da başka bir yazımda aktarırım ;)

.

Bu Yazıları Okumak Yürek İster:

  • Fıkra İki Deli
  • Lakaplarım (Mim)
  • Emmiyet Müdürlüğünden İlginç Yalanlama
  • Gizlilik Sözleşmesi
  • Neden Blogluyorum? (mim)
  • Leave a Reply

    CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi